Dobre rady dotyczące budowania większej ilości mięśni

Budowanie mięśni jest czymś, co musi być na uwadze każdego z wiekiem. Wraz ze spadkiem gęstości mięśni, musisz upewnić się, że twoje mięśnie są tak silne, jak tylko mogą. Oto kilka świetnych wskazówek, jak budować mięśnie, abyś mógł nadal być silny w miarę starzenia się.

Celuj w dużą liczbę powtórzeń o średniej intensywności podczas treningu. Dla każdego wykonywanego ćwiczenia spróbuj wykonać od 10 do 15 powtórzeń, pozostawiając mniej niż jedną minutę pomiędzy poszczególnymi zestawami. Powoduje to, że kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, co sprawia, że ​​”czujesz oparzenie”, jednocześnie pobudzając wzrost.

Wykonuj więcej powtórzeń, nie cięższych. Idealny trening do budowy mięśni zawiera dużą liczbę powtórzeń na średnim poziomie intensywności. Zachowaj przerwy między zestawami poniżej minuty. To ciągłe powtarzanie powoduje narastanie kwasu mlekowego w mięśniach, co zostało zaobserwowane w celu pobudzenia wzrostu mięśni.

Poznaj najlepsze suplementy: http://ingai.pl/gh-balance/

Bądź aktywny w dni odpoczynku. Aktywność zwiększa przepływ krwi i pomaga szybciej odzyskać siły. Działanie może być tak proste, jak pójście na spacer. Możesz także popływać, pojeździć na rowerze, a nawet skorzystać z masażu. Angażowanie się w tego rodzaju działania jest znacznie bardziej skuteczne niż zwykłe leżenie w łóżku przez cały dzień.

Powstrzymaj się od wykonywania zarówno treningu siłowego, jak i ćwiczeń sercowo-naczyniowych, jeśli Twoim celem jest budowa mięśni, a niekoniecznie poprawa ogólnej sprawności. Powodem tego jest to, że te dwa rodzaje ćwiczeń powodują, że twoje ciało reaguje w sprzeczny sposób. Skoncentrowanie się wyłącznie na budowaniu mięśni pomoże ci zmaksymalizować twoje wyniki.

Podczas budowania mięśni na ogół odpowiada wzrostowi masy ciała, nie powinieneś być zaskoczony, jeśli Twoja waga nie zwiększa się. Twój brak przyrostu masy netto można łatwo przypisać do utraty masy ciała, spowodowanej przez zmniejszenie tkanki tłuszczowej, kompensując przyrost mięśni. Istnieją różne narzędzia i techniki, które śledzą utratę tkanki tłuszczowej. Możesz wykorzystać je, aby to uwzględnić.

Regularnie masuj mięśnie. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z wałka z pianki, piłki tenisowej lub innego narzędzia, które pomoże zmniejszyć sztywność mięśni. Można nawet rozważyć pójście na regularne masaże w salonie. Cokolwiek używasz; musisz regularnie rozluźniać mięśnie.

Ważne jest, aby ćwiczyć, dopóki nie doszło do uszkodzenia mięśni z mięśniami. Wiele osób przestaje pracować, gdy zaczynają czuć, że ciężary stają się coraz trudniejsze do zniesienia. Pchnięcie, dopóki twoje ciało nie będzie już w stanie naciskać, da ci chude, mocne mięśnie, których naprawdę chcesz.

Przed rozpoczęciem budowy mięśni musisz usiąść i wymyślić realistyczny plan dla siebie. Jest to ważne, ponieważ pomaga ci postępować zgodnie z ustalonymi wskazówkami i pomaga w szybszym osiągnięciu twoich celów. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie się poddasz.

Wykorzystaj trening piramidy. Pojedynczy schemat podnoszenia ciężaru nie daje wyników na zawsze. Dlatego powinieneś próbować piramidować swoją wagę, używając cięższych ciężarów w każdym zestawie. Ciężkie zestawy pozwalają na budowanie siły, a średnie ciężary maksymalizują wzrost mięśni. Pozwala to uzyskać zarówno siłę, jak i rozmiar w jednym treningu.

Powinieneś spróbować użyć łańcuchów i pasm w treningach siłowych. Te rzeczy dodają rodzaj oporu, który jest określany jako LVRT. Daje to większą ilość napięcia, ponieważ zakres ruchów zwiększa się jednym ruchem, co może prowadzić do większego wzrostu mięśni.

Kiedy chcesz skoncentrować się na budowaniu mięśni, musisz zdać sobie sprawę, że to, co jesz, aby pomóc w rozwoju mięśni jest prawie tak samo ważne, jak to, jak ćwiczycie te same mięśnie. Jeśli brakuje ci diety, możesz po prostu sabotować to, co możesz osiągnąć w treningu mięśni.

Dodaj ćwiczenia plyometryczne do rutynowego treningu. Ćwiczenia te pozwalają na rozwinięcie włókien mięśniowych szybkokurczliwych, które pomagają w stymulowaniu wzrostu mięśni. Podobnie jak w przypadku ruchów balistycznych, ćwiczenia plyometryczne wymagają przyspieszenia ruchów. Na przykład, gdy wykonujesz pompki, które są plyometryczne, twoje dłonie opuszczają podłogę, napędzając twoje ciało w górę.

Doskonałym pomysłem podczas budowania masy mięśniowej jest spożywanie pokarmów bogatych w białko przed i po treningu. Idealna ilość białka wynosi 15 gramów na 30 minut przed treningiem, a następnie taką samą ilość po treningu. To tak, jakby za każdym razem pić kilka szklanek mleka.

Podczas budowania mięśni wiele osób popełnia błąd polegający na przeszkoleniu. Kiedy idziesz na siłownię, ćwicz tak mocno, jak to możliwe i rób krótkie przerwy. Nie rób ćwiczeń przez ponad 60 minut, aby uzyskać najlepsze wyniki. Wejdź, ćwicz i wynoś się, aby dać mięśniom czas na powrót do zdrowia.