Jabłka w chłodni – czy znasz 1 mcp?

Przechowywanie jabłek w chłodni to dobry pomysł, bo można dzięki temu zarobić na wiosnę więcej pieniędzy. W skupach ceny jabłek w okresie szczytowym są bardzo niskie, bo jest ich bardzo dużo. Sadownicy mają spore problemy z ich sprzedażą po tym jak zamknął się rynek rosyjski.

Dzisiaj już jest z tym trochę lepiej, ale nadal nie wróciliśmy do tego poziomu, jaki mieliśmy lata temu. Dla wielu sadowników jednym rozwiązaniem żeby można było na tym zarobić jest przechowywanie jabłek w chłodni. Na tym też trzeba się znać, bo można na wiosnę nic nie mieć do sprzedania. Samo zamkniecie jabłek to nie koniec naszej pracy.

Zanim do tego dojdzie trzeba będzie wprowadzić specjalny środek do takiej komory. Oczywiście komora musi być szczelna i musimy to zrobić bardzo szybko. To oznacza, że zbieramy jedną odmianę jabłek i zamykamy ją w komorze. Jeśli zrobimy to przez upływem siedmiu dni to na pewno wszystko będzie tak jak trzeba. Między czasie trzeba będzie sprawdzić, jaki środek jest najlepszy do aplikowania do takiej komory. Im lepiej wybierzemy tym lepsze będą na koniec efekty, a na tym nam zależy.

Po co środek do aplikowania w komorze?
Jest to substancja na bazie znanego 1 – MCP, którą znajdziemy w każdym rodzaju przechowalni. To bezpieczny środek, a tym bardziej teraz, kiedy Polacy go zrobili w całkowicie innej formie. Do tej pory konieczne było wzywanie specjalisty, który miał się wszystkim zajmować i aplikować środek do wnętrza komory. Dzisiaj można to zrobić samodzielnie. Jest to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie. Taki środek zabija etylen, który jest produkowany przez jabłka, co powoduje, że jabłka na wiosnę będą wyglądały jak świeżo zerwane z drzewa. Właśnie takich jabłek będzie szukał klient i sporo za nie zapłaci. Jeśli macie sad i przechowalnie to ten środek możecie znaleźć na www przechowalnictwo jabłek – 1 mcp. Warto dowidzieć się o tym jak najwięcej, bo wtedy można się przekonać, że nie ma lepszego rozwiązania do przechowywania jabłek przez zimę w chłodni. To jest najlepsze rozwiązanie.