Jak prawnicy zajmujący się rozwodami pomagają swoim klientom

Rozwód jest często wyczerpującym okresem emocjonalnie i finansowo.

Jednak wykwalifikowany adwokat prawa rodzinnego zajmujący się rozwodami może pomóc w ułatwieniu tego procesu.

Każde państwo ustanowiło pewne podstawy do rozwodu, które dają jednemu z małżonków prawo wystąpienia do sądu o rozwiązanie związku małżeńskiego. Niektóre podstawy do rozwodu są oparte na winie, takie jak alkoholizm, choroba psychiczna, zdrada, porzucenie rodziny, czy znęcanie się fizyczne i psychiczne. Wiele krajów uznaje również podstawy do rozwodu bez orzekania winy. Jednak niektóre państwa wymagają, aby małżonkowie mieszkali oddzielnie przez określony czas, zanim sąd będzie mógł rozwiązać związek małżeński.

Adwokat zajmujący się rozwodami może wyjaśnić, czy zwrócenie się do sądu o rozwiązanie małżeństwa z orzekaniem o winie współmałżonka przyniesie jakiekolwiek korzyści.

Na przykład może to mieć znaczenie przy określaniu, czy alimenty dla małżonka będą dostępne lub jaka wysokość alimentów zostanie przyznana. Może to również mieć wpływ na podział majątku wspólnego i przyznanie wyłącznej opieki nad dziećmi. W niektórych przypadkach doszło do nieprawidłowości podczas zawierania małżeństwa. Mógł zostać zignorowany wymóg prawny, nie złożono odpowiednich dokumentów lub nie przeprowadzono odpowiedniej ceremonii, aby małżeństwo było legalne. Prawnik może omówić, czy unieważnienie małżeństwa jest lepsze niż uzyskanie rozwodu. Doradzi również na temat separacji prawnej małżonków, jeśli z jakichś względów nie zdecydujemy się na przeprowadzenie procesu rozwodowego. Chociaż rozwód jest procesem emocjonalnym, prawnik rozwodowy może pomóc zmniejszyć stres z tym związany. Może z tobą porozmawiać o czynnikach, które wpłyną na twoją przyszłość, takich jak kwestie wsparcia i opieki, dzięki czemu będziesz mniej skupiony na rozpadzie małżeństwa. Ponadto prawnik przeprowadzający rozwody Warszawa może służyć jako pośrednik między tobą a prawnikiem współmałżonka, abyście w ten sposób mogli uniknąć osobistego kontaktu i niepotrzebnych sporów i nieporozumień dotyczących rozwodu, podziału majątku, alimentów oraz opieki nad dzieckiem.