Miejsce na wesele – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W ostatnich latach coraz więcej restauracji i hoteli zaczęło organizować przyjęcia weselne. Pojawiło się też więcej domów weselnych, dedykowanych głównie do tego typu imprez. Na co należy zwrócić uwagę szukając miejsca na tę jedyną w życiu noc?


Lokalizacja
Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad lokalizacją lokalu. Sale weselne bardzo oddalone od miejsca ślubu generują dodatkowy koszt w postaci transportu dla gości, i są problematyczne gdy chcą oni wrócić w nocy do domu. Starajmy się więc wybrać lokal a miarę blisko kościoła lub urzędu. Bliska lokalizacja ułatwi też gościom dojazd na miejsce imprezy, nie będziemy musieli martwić się, że ktoś się po drodze zgubi.

Wielkość
Bardzo ważnym kryterium jest wielkość lokalu. Zbyt duże domy weselne powodują rozproszenie się gości, nie sprzyjają ich integracji. Pamiętajmy, że zawsze lepiej wybrać ciut za małą salę, niż ciut za dużą. Zwróćmy uwagę, czy parkiet jest widoczny od strony stołów. Powinien cały czas „kusić” weselników. Jeśli planujemy dodatkowe atrakcje weselne w postaci fotobudki czy baru, spytajmy właściciela sali, gdzie jest dedykowane dla nich miejsce.
Dekoracje
Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, jakie robią na nas poszczególne domy weselne. Jeśli nie do końca jesteśmy zachwyceni sposobem dekoracji lokalu, ale spełnia on wszystkie inne nasze wymagania, nie warto z niego rezygnować. Sklepy internetowe oferują obecnie dekoracje weselne wszelkiego rodzaju – przy niewielkim nakładzie finansowym możemy ozdobić dane miejsce dokładnie tak, jak tego chcemy. Oczywiście należy to ustalić z właścicielem sali.
Ogród
Sprawdźmy, czy dane miejsce posiada ogród lub taras. Wyjście na świeże powietrze jest dla weselników odświeżające i pozwala ochłonąć od zabawy i hałasu. Na zewnątrz można również spokojne porozmawiać. Z wyjścia na świeże powietrze szczególnie ucieszą się palacze, którzy nie będą zmuszeni do korzystania z dusznej i ciasnej palarni. Niektóre domy weselne wręcz oferują całą imprezę w ogrodzie – oczywiście wszystko zależy od panującej wtedy pogody.