Na poprawę fryzury

Chociażby u krzepkiego człowieka utrata włosów, w ustalonych ilościach, jest zjawiskiem dopuszczalnym. Przesadne gubienie włosów może mieć przyczyny chorobowe, aczkolwiek nie bez znaczenia jest ich prawidłowa pielęgnacja, odpowiednie odżywianie i dostarczanie organizmowi wskazanych substancji bezpośrednio wpływających na włosy, skórę i paznokcie.

Co rusz powodem utraty włosów jest stres, apatia, ale także choroby tarczycy na przykład. Wypadanie włosów może być efektem niepożądanym stosowania leków, mających pomóc w innych chorobach. W ulotce informacyjnej jakiegokolwiek leku muszą być zawarte informacje dotyczące działań ubocznych. Skoro utrata włosów może być uzależnione od kuracji, po zakończeniu problemy powinny zanikać. Jeśli wypadanie włosów sprowokowane jest niedomiarem budulców, minerałów albo witamin odpowiednie ich uzupełnienie powinno zlikwidować problem. Zwykle anemia może mieć wpływ na stan włosów, zatem profilaktycznie warto zbadać poziom żelaza we krwi.

Faceci częściej niż panie zapadają na łysienie androgenowe. Schorzenie ma podłoże hormonalne. Specyficzna utrata owłosienia na części czołowej albo na czubku głowy (u pań) to objaw tej choroby. Bez wątpienia i inne stany chorobowe mogą wpływać na zawyżone łysienie. Może to być np. toczeń rumieniowaty, schorzenia zakaźne albo nawet gorączka utrzymująca się parę dni. Często sami powodujemy wzrost utraty włosów wskutek niewłaściwej ich pielęgnacji. Zbyt częste suszenie, prostowanie a nawet malowanie bardzo je osłabia. Wówczas ograniczenie tych zabiegów i właściwe odżywienie włosów poprawi ich wygląd i kondycje. Złe pielęgnowanie włosów może z biegiem czasu doprowadzić do chorób skóry głowy (grzybicy, łuszczycy, łupieżu). To z kolei przyniesie wzmożone ubywanie włosów.

Zdrowy człowiek traci dziennie aż kilkaset włosów. W okresie jesiennym i wiosennym to kilka razy więcej. W tym czasie większe pielęgnowanie skóry głowy i włosów pozwala zminimalizować ten proces. Niezbędna jest nie tylko higiena, ale także suplementacja całego organizmu.

Poczytaj dalej tutaj: sposoby na porost włosów