Schody nowoczesne vs. Schody tradycyjne

Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu schody w domu pełniły tylko i wyłącznie funkcję użytkową – miały być łącznikiem pomiędzy poszczególnymi piętrami. W większości domów wyglądały tak samo – były po prostu nijakie i nieco nudne.

Schody tradycyjne wykonywane były z gładkiego, jednolitego drewna z drewnianą poręczą. Zazwyczaj były to proste schodki prostokątne nie wyróżniające się niczym szczególnym. Wyjątek stanowiły schody kamienne lub marmurowe występujące w bogatych i majestatycznych wnętrzach, ale nie były one w zasięgu większości normalnych użytkowników głównie ze względu na ich dostępność i wysoką cenę. Sytuacja zaczęła zmieniać się kiedy to na polski rynek zaczęły napływać nowinki wnętrzarskie, a w nich między innymi piękne, nowoczesne schody wzbogacone dodatkami w postaci ozdobnych poręczy czy zdobionych stopni. Wtedy lawinowo zaczęło wzrastać zainteresowanie tego typu produktem. Producenci schodów prześcigali się wręcz w pomysłach, jak zainteresować klienta i sprawić, aby wybrał właśnie ich schody. Rynek rósł w siłę zyskując coraz więcej zadowolonych klientów.

Jakie schody wybrać do swojego wnętrza?

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu utrzymane jest nasze wnętrze. Do mieszkań i domów w stylu industrialnym idealnie wpisują się nowoczesne schody o prostej bryle z metalowymi, nieco topornymi poręczami. Do stylu boho bądź skandynawskiego – schody drewniane z mocno podkreślonymi sękami. Natomiast we wnętrzach nowoczesnych idealnie sprawdzi się połączenie drewna ze szklaną balustradą i korespondującymi z nią poręczami. Niewątpliwie dla każdego stylu bez problemu dopasujemy idealne, pięknie prezentujące się schody.

Warto podkreślić, że schody nowoczesne wykonywane są ze świetnej jakości materiałów. Zarówno drewno używane do ich produkcji, jak i wszelkiego rodzaju materiały dodatkowe charakteryzują się nie tylko wyjątkowym wykonaniem, ale także trwałością, która pozwoli użytkownikom cieszyć się schodami przez długie lata.