Co warto zobaczyć w Rumunii?

Rumunia to wspaniałe, bardzo barwne państwo które przyciąga niezwykłym mixem kultur, tradycji i różnorodności. Rumunia leży w południowo – wschodniej części Europy, tuż nad pięknym Morzem Czarnym. Może nam się kojarzyć z legendą o hrabim Draculi, jednak jest tu o wiele więcej do zobaczenia i zwiedzenia niż nam się może wydawać.

Na początek zacznijmy od Bukaresztu – stolicy państwa, który przyciąga uwagę niezwykłą mieszanką kontrastów od starych, komunistycznych zabytków po nowoczesne i piękne dzielnice i budowle. Będąc na miejscu zobaczyć trzeba niezwykłą dumę narodu rumuńskiego – gigantyczny Pałac Parlamentu. Bukareszt nazywany jest również małym Paryżem, a Boulevardul Unirii porównać można do Pól Elizejskich z uwagi na otaczające, urokliwe fontanny oraz małe ławeczki, na których można usiąść i kontemplować widoki. Pałac to niezwykła, wręcz gigantyczna budowla w której znajduje się ponad 1100 pomieszczeń, w tym również sala koncertowa. Na budowę pałacu zużyto niebywałe ilości marmuru, kryształu, stali oraz brązu, dzięki temu budynek ten robi piorunujące wrażenie. Po środku miasta ustawiony jest Łuk Triumfalny wzorowany na francuskim odpowiedniku. Łuk powstał ku czci poległych żołnierzy, którzy zginęli walcząc o niepodległość Rumunii.

Kolejny etap wycieczki do Transylwanii w Rumunii

Kolejnym etapem wycieczki do Rumunii będzie przeniesienie się do stolicy Transylwanii – miasta Kluż, będącego najbardziej kulturalnym i akademickim miejscem w całym państwie. Warto odwiedzić tutaj przepiękne świątynie, jak fara Św. Michała, kościół uniwersytecki, Narodowe Muzeum Sztuki pałac Banffy czy katedrę prawosławną lub kościół z „Kogutem”. Na uwagę zasługuje również najwspanialszy w Europie ogród botaniczny, który ukoi nasze zmysły po całym dniu zwiedzania.

Wycieczka do Transylwanii to nie lada gratka dla wszystkich turystów. Kraj ten ma bardzo wiele do zaoferowania zwłaszcza w kwestii pozornie chaotycznej architektury, niezwykłych zabytków i zapierających dech w piersiach pejzaży. Podróż tutaj to niezwykłe estetyczne i kulturalne przeżycie, które zapadnie w pamięć na długie lata.