Włochy wyspy liparyjskie – nurkowanie

To jest takie miejsce, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Mamy tutaj aktywny wulkan oraz niesamowite bogactwo fauny i fauny. Mimo tak trudnych warunków życie pod wodą się tyczy i my to wszystko możemy zobaczyć na własne oczy.

Ten wyjazd idealnie nadaje się dla nurków, ale również dla osób, które chcą potrzymać koło steru. Mamy wtedy dwa w jednym i możemy poczuć się przez to jeszcze bardziej magicznie. Nurkowanie odbywa się w archipelagu wysp Liparyjskich, które inaczej nazywają się Eolskie. Wyspy same sobie są piękne, dlatego można je zwiedzać i z lądu i pod wodą. Na pewno będziemy tym miejsce zachwyceni i jeszcze nieraz tutaj wrócimy. Sam widok wulkanu to jest coś, co warto zobaczyć i poczuć, a jak się zejdzie pod wodę to będzie jeszcze ciekawiej. Jest to wyjazd unikany, dlatego że nikt z Polski poza jedna firmą nie organizuje takich wyjazdów. To oznacza, że to będzie taki wyjazd, którym można będzie się pochwalić wszystkim znajomym i można będzie być dumnym, że tam pojechałyśmy i to wszystko na właśnie oczy zobaczyliśmy.

Organizacja profesjonalnego wyjazdu

Jeśli decydujemy się na taki wyjazd to będziemy spać na jachcie przez siedem kolejnych dni. W tym czasie zejdziemy pod wodę od 7 do 10 razy. W pakiecie mamy butlę z pasem balastowym, obsługę polskojęzycznego opiekuna i skippera. Na jachcie może być sześć osób plus kapitan. Do ceny trzeba będzie doliczyć dodatkowe opłaty jak ubezpieczenie czy dolot.

To wszystko nie jest już takie drogie dla tego na pewno będziemy mogli sobie na to pozwolić.

Jedzenie też nie jest wliczone w cenę, ale to można organizować już grupowo, a wtedy wychodzi nam to naprawdę bardzo tanio. O tym wyjeździe i jego zaletach, ale także wszystkich atrakcjach można poczytać na stronie http://www.bestdivers.pl/wyprawy/rejs-nurkowy-wyspach-eolskich-wlochy/. Jeśli szukamy wyjątkowego miejsca gdzie będzie można nurkować to właśnie je znaleźliśmy i trzeba się spieszyć żeby się tam zapisać, bo ilość miejsc jest przecież mocno ograniczona.