Wyjątkowe wycieczki na Ukrainę

Jeśli chcesz uciec od zgiełku stolicy i przejść się w ciszy i blisko natury, wybierz się w okolice Kijowa. Miasto może zaoferować wiele cennych przyrodniczych miejsc, o których prawdopodobnie nawet nie myślałeś. Rzeki, lasy, przyroda i przygoda – to wszystko znajduje się w niewielkiej odległości od Twojego hotelu. Możesz też uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu i przeżyć niesamowity weekend.

Jazda na rowerze w parkach

Holosiivskyy Park to największy park leśny w Europie, a od 2007 roku stał się narodowym parkiem przyrody. Obszar wynosi 140 ha i składa się ze strefy parku z kaskadą czterech stawów, a także strefą głębokiego lasu, w którym możemy zobaczyć unikalną przyrodę i oddychać świeżym powietrzem. To tylko 15 minut od centrum miasta, ale możesz tam spędzić kilka godzin i całkiem zapomnieć, że jesteś w Kijowie. Jeśli chcesz odwiedzić inne wspaniałe miejsce, które jest pomnikiem przyrody o znaczeniu krajowym, udaj się do parku Feofania. To jeden z najmłodszych parków w Kijowie, wyróżnia się harmonijnym połączeniem naturalnego i sztucznie zaprojektowanego krajobrazu. Obecność katedry św. Pantelejmona po prostu dodaje specjalnej atmosfery parku.

Kajakarstwo po Dnieprze

Kajakarstwo po Dnieprze daje nam doskonałą okazję do podziwiania malowniczych brzegów rzeki i daje nam dostęp do niektórych z najbardziej odludnych miejsc, które trudno zobaczyć, podróżując pieszo lub samochodem. Warto pamiętać, że istnieje około 30 wysp wokół Kijowa, którym udało się zachować uniwersalny charakter. Wyspa Olzhyn może być rajem dla tych, którzy wolą spokój. Piaszczyste plaże wraz z rzadkimi roślinami natychmiast stają się atrakcją dla każdego.

Obserwacja dzikiej przyrody w Parku Narodowym Mizhrichyntskyy

To największy obszar chroniony na Ukrainie, w którym można zobaczyć 30 zagrożonych gatunków zwierząt i 20 gatunków ptaków, które znajdują się w Czerwonej Księdze. Znajduje się między rzekami – Dnieprem i Desną. Wycieczki na Ukrainę są naprawdę fantastyczne.